Holdturnering 2018 / 2019 - Mama Lustra - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

2203 Morten Lylloff

Hjemmebane

Cafe AE
Frederikssundsvej 7
2400 København NV
Danmark

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 2203 Morten Lylloff 1176,22 11 7 4 3
2 601 Jonas Rathje 1104,25 0 0 0 0
3 2185 IM Thomas Hansen 1151,89 0 0 0 0
4 20738 IM Lars Chr. Bentzon 1156,49 0 0 0 0
5 2872 Jakob Jørgensen 1114,64 11 5 6 -1
6 10028 Tanja Lewis 1156,13 3 1 2 -1
7 11942 Christian Sønder Jensen 1148,70 8 3 5 -2
8 2179 IM Peter Toftsø 1128,16 6 2 4 -2
9 9515 Bernhard Nordentoft 1098,32 9 3 6 -3
10 9961 Ann Maibritt Ehlers 1056,92 4 0 4 -4

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs 13. Brigade

Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar vs Mama Lustra

Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00

  • Team Casino Copenhagen Backgammon vs Mama Lustra

Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00

  • Hatten vs Mama Lustra

Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs Absalon

Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis vs Mama Lustra

Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs KBgK

Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs Mama Lustra

Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs Langebro

Lørdag d. 24. november 2018 kl. 11:00

  • Malmø BgK vs Mama Lustra
    Spillested: Ölkaféet kl 12:00

Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Mama Lustra

Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs Søernes Ølbar

Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs Team Casino Copenhagen Backgammon

Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00

Lørdag d. 5. januar 2019 kl. 11:00

Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00

Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 11:00

  • Langebro vs Mama Lustra
    Spillested: København, kamp 1
  • Mama Lustra vs Malmø BgK
    Spillested: København, kamp 2