Holdturnering 2018 / 2019 - 13. Brigade - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

27 Flemming Secher Nielsen

Hjemmebane

Den Franske Café
Sortedam Dossering 101
2100 København Ø
Danmark

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 6973 Michael Krakus 1177,03 3 2 1 1
2 8543 Bjarne Tholstrup Svendsen 1206,33 14 7 7 0
3 1700 Steen Ørnvig 1094,04 12 6 6 0
4 882 Gert Sørensen 948,73 0 0 0 0
5 6010 Jan Ebbe Jensen 1201,51 0 0 0 0
6 6990 Jørgen Krarup 987,72 0 0 0 0
7 82 Allan Juul Stage 1106,05 3 1 2 -1
8 2653 Claus Berggreen 1103,47 3 1 2 -1
9 279 Gitte Dalgaard 1164,09 8 3 5 -2
10 27 Flemming Secher Nielsen 1042,92 4 1 3 -2
11 6204 Jens Quirin Hansen 1082,31 9 3 6 -3

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs 13. Brigade

Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis vs 13. Brigade

Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs KBgK

Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs 13. Brigade

Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Langebro

Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Malmø BgK

Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs 13. Brigade

Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Søernes Ølbar

Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00

  • Team Casino Copenhagen Backgammon vs 13. Brigade

Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Hatten

Lørdag d. 24. november 2018 kl. 11:00

  • 13. Brigade vs Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, kl 16:00
  • Team Casino Munkebjerg vs 13. Brigade
    Spillested: Vejle, kl 12:00

Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Mama Lustra

Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Familien Nemesis

Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00

Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 11:00