Holdturnering 2019 / 2020

Roskilde BgK ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

11350 Klaus Rydeng

Hjemmebane

Pipers hus
Frederiksborgvej 21
(inde i byparken)
4000 Roskilde
Danmark

Stamhold

Roskilde BgK

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 4825 Niels Bergendorff IM 1255,66 14 9 5 4
2 11350 Klaus Rydeng 1196,21 14 9 5 4
3 10 Erik Sørensen GM 1275,17 15 9 6 3
4 4880 Jacob Markussen 1137,85 11 7 4 3
5 4413 Peter Lego Fursund IM 1174,51 16 9 7 2
6 77 George Velando IM 1137,31 0 0 0 0
7 14275 Morten Andersen 1177,41 0 0 0 0
8 127 Katrine Pawlik 1103,15 5 2 3 -1
9 1599 Peter Christiansen 1097,39 8 3 5 -2
10 4840 Peer Seipelt 1051,00 5 1 4 -3

Kampprogram

Lørdag d. 7. september 2019 kl. 10:00
Roskilde BgK 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Horsens, 1. runde
Midtjylland 1 – 3 Roskilde BgK
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Roskilde BgK 3 – 1 Rulle Marie
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Mama Boyz II 2 – 2 Roskilde BgK
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Mama Lustra 2 – 2 Roskilde BgK
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Phønix 1 – 3 Roskilde BgK
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
KBgK II 3 – 1 Roskilde BgK
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Roskilde BgK 2 – 2 Mama Lustra
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Roskilde BgK 2 – 2 Klaps
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Hatten 1 – 3 Roskilde BgK
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Klaps 1 – 3 Roskilde BgK
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Næstved Backgammon 1 – 3 Roskilde BgK
Lørdag d. 30. november 2019 kl. 10:00
Odense Chang 2 – 2 Roskilde BgK
Spillested: Odense, 1. runde
Roskilde BgK 2 – 2 Horsens
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Roskilde BgK 1 – 3 Mama Boyz II
Lørdag d. 11. januar 2020 kl. 10:00
Roskilde BgK 1 – 3 Midtjylland
Spillested: Horsens, 1. runde
Horsens 1 – 3 Roskilde BgK
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Roskilde BgK 2 – 2 Phønix
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Roskilde BgK 2 – 2 Næstved Backgammon
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Roskilde BgK 1 – 3 Hatten
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Roskilde BgK 3 – 1 KBgK II
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Rulle Marie 1 – 3 Roskilde BgK
Spillested: København, 2. runde