Holdturnering 2019 / 2020

Hatten ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

4322 IM Axel Stemark

Hjemmebane

Cafe Phenix
Valby Langgade 74
2500 Valby
Danmark
36303379

Stamhold

Hatten

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 4322 Axel Stemark IM 1246,10 16 11 5 6
2 6159 Flemming Storgaard 1212,46 14 8 6 2
3 6008 Jonas Enemark 1127,24 17 9 8 1
4 3987 Mogens Dreier 1082,76 15 8 7 1
5 24313 Andreas Kortegaard 1108,65 14 7 7 0
6 6152 Nikolai Nilsen 1168,83 10 5 5 0
7 9897 Kim Lethan 1163,22 2 1 1 0

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
Hatten 4 – 0 Mama Lustra
Lørdag d. 7. september 2019 kl. 11:00
Hatten 1 – 3 Horsens
Spillested: Horsens, 1. runde
Odense Chang 1 – 3 Hatten
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
KBgK II 1 – 3 Hatten
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Hatten 2 – 2 Klaps
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Næstved Backgammon 3 – 1 Hatten
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Mama Boyz II 2 – 2 Hatten
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Hatten 2 – 2 Phønix
Lørdag d. 2. november 2019 kl. 11:00
Horsens 2 – 2 Hatten
Spillested: Odense, 1. runde
Midtjylland 2 – 2 Hatten
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Hatten 1 – 3 Roskilde BgK
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Hatten 4 – 0 Næstved Backgammon
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Rulle Marie 2 – 2 Hatten
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Mama Lustra 2 – 2 Hatten
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Hatten 2 – 2 KBgK II
Lørdag d. 11. januar 2020 kl. 11:00
Hatten 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Horsens, 1. runde
Hatten 1 – 3 Midtjylland
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Hatten 3 – 1 Mama Boyz II
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Phønix 2 – 2 Hatten
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Roskilde BgK 1 – 3 Hatten
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00
Hatten 3 – 1 Rulle Marie
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Klaps 2 – 2 Hatten
Spillested: København, 2. runde
Der er endnu ikke valgt en spilledag.