Holdturnering 2019 / 2020

Slotters ─ 2. division A (Øst)


Holdkaptajn

Der er ikke tilføjet en holdkaptajn til holdet.

Hjemmebane

Selskabslokaler
Valbygårdsvej 3-5
2500 Valby
Danmark

Stamhold

Slotters

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 1301 Khosrow Navidi Afshar IM 1199,80 16 11 5 6
2 1905 Michael Dodensig 1119,04 16 9 7 2
3 15239 Jonas Moehrdel IM 1186,09 16 9 7 2
4 7857 Peter Henrik Hansen 944,68 3 1 2 -1
5 1628 Claus Sorel 1091,08 2 0 2 -2
6 5964 Rene Mortensen 1098,69 2 0 2 -2
7 2007 Enrik Sorel 1045,08 17 7 10 -3
8 1411 Michael Bang Wiederqvist-Poulsen 979,27 16 6 10 -4

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
Slotters 2 – 2 Droblerne
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Darwin's Descendants 1 – 3 Slotters
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Slotters 3 – 1 Absalon II
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Slotters 3 – 1 Familien Nemesis II
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
KBgK III 4 – 0 Slotters
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Slotters 1 – 3 FirstMovers II
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Ringsted 2 – 2 Slotters
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Slotters 1 – 3 Ringsted II
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Lødigt II 0 – 4 Slotters
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Slotters 1 – 3 Brønshøj
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Farum 3 – 1 Slotters
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Droblerne 2 – 2 Slotters
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Slotters 1 – 3 Darwin's Descendants
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Absalon II 2 – 2 Slotters
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Familien Nemesis II 2 – 2 Slotters
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Slotters 2 – 2 KBgK III
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
FirstMovers II 2 – 2 Slotters
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Slotters 1 – 3 Ringsted
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
Ringsted II 2 – 2 Slotters
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Slotters 3 – 1 Lødigt II
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00
Brønshøj 1 – 3 Slotters
Spillested: 1. runde kl. 11
Slotters 2 – 2 Farum
Spillested: 2. runde