Holdturnering 2019 / 2020 - Absalon II - 2. division A (Øst)

Holdkaptajn

8448 Henrik Damgaard Hansen

Hjemmebane

Folkehuset Absalon
Sønder Blvd. 73
1720 København V
Danmark

Stamhold

Absalon

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 4701 Erik Barfoed 997,48 9 5 4 1
2 15 GM Klaus Switon 1161,54 1 1 0 1
3 5944 Martin Vetter 1120,51 1 1 0 1
4 4450 Ulrik Lundberg 988,61 12 6 6 0
5 9991 Henrik Biering 1035,58 18 7 11 -4
6 9332 Tin Gavran 1097,49 19 7 12 -5
7 8403 Mikkel Baand Rasmussen 1010,21 15 5 10 -5
8 8448 Henrik Damgaard Hansen 1020,06 13 4 9 -5

Kampprogram

Åben alle | Luk alle

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00

  • Darwin's Descendants 1 - 3 Absalon II

Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00

  • Absalon II 2 - 2 Ringsted II

Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00

  • Slotters 3 - 1 Absalon II

Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00

  • Absalon II 3 - 1 Lødigt II

Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis II 1 - 3 Absalon II

Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00

  • Absalon II 2 - 2 Brønshøj

Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00

  • KBgK III 1 - 3 Absalon II

Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00

  • Absalon II 0 - 4 Farum

Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00

  • FirstMovers II 2 - 2 Absalon II

Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00

  • Absalon II 3 - 1 Droblerne

Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00

  • Ringsted 3 - 1 Absalon II

Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00

  • Absalon II 1 - 3 Darwin's Descendants

Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00

  • Ringsted II 2 - 2 Absalon II

Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00

  • Absalon II 2 - 2 Slotters

Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00

  • Lødigt II 3 - 1 Absalon II

Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00

  • Absalon II 1 - 3 Familien Nemesis II

Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00

  • Brønshøj 3 - 1 Absalon II

Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00

  • Absalon II 1 - 3 KBgK III

Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00

  • Farum 3 - 1 Absalon II
    Spillested: Spilles hos Absalon

Torsdag d. 20. februar 2020 kl. 19:00

  • Absalon II 0 - 4 Ringsted
    Spillested: 2. runde

Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00

  • Absalon II 2 - 2 FirstMovers II

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00

  • Droblerne 3 - 1 Absalon II
    Spillested: 1. runde kl. 11