Holdturnering 2019 / 2020

Vesterbro Backgammon Klub ─ 2. division B (Øst)


Holdkaptajn

3772 Sanne Birch

Hjemmebane

Oehlenschlægersgades Skole
Oehlenschlægersgade 55-57
1663 København V
Danmark

Stamhold

Vesterbro Backgammon Klub

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 1074 Bjørn Holmsted Kruse IM 1058,18 18 11 7 4
2 1985 Kenneth Holt 1066,45 9 6 3 3
3 3772 Sanne Birch 1170,11 9 6 3 3
4 1731 Kim Pedersen 1041,79 16 9 7 2
5 8390 René Poulsen 1148,83 10 6 4 2
6 4455 Kim Salomonsen 1142,81 15 8 7 1
7 6102 Preben Bruun Berthelsen 1044,29 11 5 6 -1

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 2 – 2 Tyrefægterne
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 3 – 1 BHG44 (Mama Boyz III)
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Nemo II 0 – 4 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 4 – 0 First Ladies
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Ringsted III 4 – 0 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 2 – 2 Absalon III
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Absalon IV 2 – 2 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 2 – 2 DBPS
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Team Bartof 1 – 3 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 2 – 2 KBgK IV
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Solrød East Take South 0 – 4 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Tyrefægterne 3 – 1 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
BHG44 (Mama Boyz III) 3 – 1 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 2 – 2 Nemo II
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
First Ladies 0 – 4 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 2 – 2 Ringsted III
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Absalon III 3 – 1 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 2 – 2 Absalon IV
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
DBPS 2 – 2 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 3 – 1 Team Bartof
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00
Vesterbro Backgammon Klub 3 – 1 Solrød East Take South
Spillested: 1. runde kl. 11
KBgK IV 2 – 2 Vesterbro Backgammon Klub
Spillested: 2. runde
Der er endnu ikke valgt en spilledag.