Holdturnering 2019 / 2020

First Ladies ─ 2. division B (Øst)


Holdkaptajn

13974 Maj Falsig

Hjemmebane

Cafe Sommerfuglen
Valby Langgade 81
2500 Valby
Danmark
36 45 18 83

Stamhold

First Ladies

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 6710 Heidi Hofmann Boyhus 1064,56 12 9 3 6
2 13974 Maj Falsig 1159,40 18 11 7 4
3 9080 Inja Myhr 1062,14 16 8 8 0
4 2126 Birgitte Nissen 1046,22 4 1 3 -2
5 3868 Tina Møller Weile 1020,04 17 7 10 -3
6 6101 Sally Larsen 929,61 8 2 6 -4
7 4591 Maria Bonke 942,03 13 3 10 -7

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
First Ladies 3 – 1 Team Bartof
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
KBgK IV 3 – 1 First Ladies
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
First Ladies 2 – 2 Solrød East Take South
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub 4 – 0 First Ladies
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
First Ladies 1 – 3 BHG44 (Mama Boyz III)
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Nemo II 3 – 1 First Ladies
Torsdag d. 17. oktober 2019 kl. 19:00
Absalon III 1 – 3 First Ladies
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
First Ladies 3 – 1 Tyrefægterne
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
First Ladies 0 – 4 Ringsted III
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
First Ladies 2 – 2 Absalon IV
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
DBPS 2 – 2 First Ladies
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Team Bartof vs First Ladies
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
First Ladies 4 – 0 KBgK IV
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Solrød East Take South 0 – 4 First Ladies
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
First Ladies 0 – 4 Vesterbro Backgammon Klub
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
BHG44 (Mama Boyz III) 2 – 2 First Ladies
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
First Ladies 3 – 1 Nemo II
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Tyrefægterne 2 – 2 First Ladies
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
Ringsted III 1 – 3 First Ladies
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
First Ladies 1 – 3 Absalon III
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00
First Ladies 0 – 4 DBPS
Spillested: 1. runde kl. 11
Absalon IV 3 – 1 First Ladies
Spillested: 2. runde